•  
  • info@freecert.hu
  •  
  • Telefon (H-P: 10h-16h) +36 (70) 944-7008

Gyakran Ismételt kérdések

 Főoldal /Kérdések-Válaszok

Kérdések-Válaszok

Ha egy tárhelyen több weboldalt is tartok, akkor az SSL tanúsítványt mindegyikre megkapom?
Nem. Sőt, mindig csak az az egy weboldal kaphatja meg az SSL tanúsítványt, amelyik a "fődomain", vagyis amelyikről a tárhelyet elnevezte a megrendelő. Ha mégis szükséges lenne a többi oldalhoz is SSL tanúsítvány, akkor azokat külön tárhely csomagokba kell átcsoportosítani. A silicium 15 tárhely csomagja mellett van egy ún. Flexibilis csomag is, amely több tízezer tárhely kombinációt tartalmaz. A tapasztalatok azt mutatják, hogy jobban megéri hosszabb távon külön tárhelyen kezelni a weboldalakat.
Ha megszűnik a weboldalam, átvihető a hátra lévő FreeCert szolgáltatás másik weboldalra?
Ez nem lehetséges. Az FreeCert mindig egy tárhely csomaghoz, azon belül egy meghatározott domain névhez kötődik és nem vihető át másikra. Ha a tárhely csomag megszűnik, akkor az SSL tanúsítvány is törlésre kerül.
Van pénzvisszafizetési garancia?
Igen. Ha nem sikerül az átregisztráció -pl. nincs meg a jogi lehetősége- vagy bármi oknál fogva a tárhely mégsem felelne meg, akkor természetesen jóváírjuk az addigi befizetéseket. Ez a befizetéstől számított 30 napig lehetséges.
Rendelhető aldomainekhez FreeCert szolgáltatás?
Ha a tárhely csomag a fődomainhez kapcsolódik, akkor csak a fődomainhez rendelhető FreeCert. Ehhez automatikusan jár a www-s változat tanúsítványa is. Ha a tárhely csomag egy aldomainhez kötött, akkor ahhoz rendelhető a FreeCert is.
Bármilyen szerveren beállítható a szolgáltatás?
Az FreeCert szolgáltatás lényege, hogy egy automatizmussal tesszük a tanúsítvány rendelést végtelenül egyszerűvé és gyorssá, az ehhez szükséges beállításokat és programokat viszont szerver szinten lehetséges csak kezelni. Mivel más szolgáltatók szerverén nem rendelkezünk/rendelkezhetünk ilyen erős jogosultságokkal, ezért kizárólag a silicium szerverein tudjuk ezt a szolgáltatást biztosítani.
Szeretném a siliciumhoz költöztetni a weboldalam és FreeCert-t igényelni hozzá. Segítenek ebben?
Ha weboldalt költöztet, akkor érdemes az ebből fakadó kiesés minimalizálására törekedni. Könnyíti az eljárást, ha előzetesen a domain nevet már áthozta, de ez nem feltétele a weboldal áthozatalának.
A zökkenőmentes költöztetéshez minden szükséges hozzáférést és instrukciót megadunk, azonban ha a tartalom átmásolását is inkább ránk bízná, akkor előzetesen látnunk kell az oldalt, hogy felmérjük az ezzel járó feladatot.
WordPress, Drupal, Joomla oldalak áthozatalát alapvetően nem vállaljuk, az egyéb oldalak áthozatalát annak méretétől, típusától függően általában nettó 5-8ezer forint egyszeri díj mellett végezzük el.
A folyamat megkezdése előtt érdeklődjön e-mailben a weboldal pontos címének megadása mellett!

Ha WordPress, Drupal vagy Joomla oldala van, akkor vegye fel a kapcsolatot egy abban a rendszerben járatos programozóval és kérjen tőle árajánlatot a költöztetésre!
Minden HTTPS oldal megbízható?

A HTTPS oldalak tanúsítványának hitelességét az oldalt betöltő böngésző vizsgálja. A böngészők látványosan figyelmeztetik a látogatót, ha nem tartják megbízhatónak a tanúsítvány hitelességét és azt is jelzik, ha ismert, elfogadott tanúsítványt érzékelnek (pl. zöld lakat a sor elején Chrome és Firefox esetében).

Nagyobb gondot jelent az, hogy egyes böngészők vagy azok egyes verzió gyakran a megbízható tanúsítványokat sem ismernek fel, ezzel hitelességi problémát okozva az oldal üzemeltetőjének. Az FreeCert tanúsítvány nagy előnye, hogy az alapját képező tanúsítvány mögött áll a két legelterjedtebb böngésző. Emellett a tapasztalatok és tesztek azt mutatják, hogy a többi böngésző is felismeri és elfogadja ezt a már milliók által használt tanúsítványt.

Mitől élvez védettséget egy tanúsítvánnyal ellátott HTTPS honlap?

A HTTPS oldalakon folytatott tevékenységek -beleértve a fórumhozzászólásokat, személyes információkat vagy bankkártya adatokat- azonnal titkosításra kerülnek és egészen a weboldalt kiszolgáló szerverig titkosított információként haladnak.
A látogató számítógépe és az oldalt tároló szerver között nagyon hosszú az út, számos útválasztón, routeren mennek keresztül a weboldalon megadott adatok. Ez egy megfelelő tanúsítvánnyal ellátott HTTPS oldalról titkosítva megy tovább, míg az ilyennel nem rendelkező HTTP oldalaktól direkt módon, titkosítás nélkül áramlanak az adatok.

A megfelelő SSL tanúsítvánnyal nem rendelkező http oldalakon folytatott tevékenységek, illetve az azokon megadott adatok számos technológiával lehallgathatók, az adatok így illetéktelen kezekbe kerülhetnek.
Különösen veszélyes nyilvános wifi hálózaton meglátogatott http oldalakon megadni személyes vagy üzletileg érzékeny adatokat.

Mennyibe kerül összesen, ha a domain nevet-, a weboldalt- és az SSL-t is a siliciumnál tartom?

A .hu végű domainek éves díja 1200Ft+Áfa. A weboldalaknak, e-mail címeknek általában elég egy 6-os vagy egy 10-es csomag (3300-, illetve 6700Ft+Áfa/év). Az SSL ezen csomagokhoz ingyenes. Hosszabb távon egy .hu domain mögött működő FreeCert-et használó oldal éves fenntartása összesen kb. nettó 5-8 ezer Ft körül alakul.


SSL tanúsítvány: a biztonságos honlap bizalmat épít. HTTPS -> több vásárló